:: Włochy Holiday Navigator ::

Kraj i ludzie
»
Home
»
Geografia
»
Sławni Włosi
»
Ludność
»
Kuchnia
»
Polityka
»
Zdrowie
»
Dojazd
»
Informacje praktyczne
»
Swieta państwowe

Turystyka
»
Rzym
»
Wenecja
»
Mediolan
»
Piza
»
Pompeje
»
Inne
»
Parki narodowe
»
Sport
 
»
Słowniczek

Dziewczyna tygodnia

Partner
»
 
Rzym
»
sycylia
»
Florencja
»
toskania

 

Parki narodowe

Parco Nazionale Gran Paradiso - największy włoski park narodowy, założony w 1922 roku przez Wiktora Emanuela w celu ochrony koziorożców. Teraz żyje tu ok. 3500 tych zwierząt i 6000 kozic, które wiosną można spotkać nisko w dolinach. Można tu też spotkać orła przedniego, a nasze oczy ucieszą na pewno wspaniałe alpejskie kwiaty, które pooglądamy w ogrodzie botanicznym w dolinie Cogne (jedna z trzech dolin przecinających park - obok Valsavarenche i Val de Rhemes. Park ten stwarza doskonałe warunki do pieszych wędrówek, ale i narciarze znajdą tutaj coś dla siebie.

Parco Nazionale d'Abruzzo - jeden z najbardziej dzikich terenów we Włoszech. Tutaj powinni przyjechać ci, których fascynują wilki i niedźwiedzie. Miejsce stworzone tylko dla najzagorzalszych turystów uwielbiających piesze zwiedzanie. Warto tu zajrzeć do muzeum historii naturalnej, gdzie można zapoznać się z okazałą fauną i florą parku.

 

 

Parco Nazionale dello Stelvio - niezwykle malowniczy teren obejmujący obszar całego pasma Ortles. Miejsce uwielbiane przez amatorów wysokogórskich wycieczek, nart i miłośników kozic, koziorożców, jeleni, saren i orłów. Miejscem, gdzie najłatwiej można spotkać któreś z tych zwierząt to najmniejsza z okolicznych dolin - Val Zebrú.

 

 


 

 Wlochy .net/biz ©2004- 2024
Strona nie jest powiązana z oficjalnym przedstawicielstwem Włoch